Doğal Taş Üretim Fabrikasını Sizlerle Buluşturuyoruz,İndirimli Ürünler İçin Arayınız..

Ücretsiz Numune ve Katalog

Kültür Tuğlası

Bu kategoride ürün bulunamadı.

Kültür Tuğlası Nedir?

Dekorasyonda ve mimari çalışmalarda senelerdir çeşitli taşlar kullanılmaktadır. Bu taşlar doğal taş tuğla olabileceği gibi doğal taş imitasyonu olan ve doğal taştan ayırt edilemeyen dekoratif tuğlalar da olabilir. Dekoratif tuğla sınıfına giren ve kullanımı en yaygın olan taşların başında kültür tuğlası gelmektedir. Çimento, kum ve çeşitli renk pigmentleri eklenerek oluşturulan kültür tuğlası, kalıplara dökülerek kurutma suretiyle meydana getirilirler. Genellikle kiremit renginde olanı yaygın olarak kullanılsa da istenilen her renkte kültür tuğlası üretmek mümkündür. Görüntüsü itibariyle doğal taşın aynısı olan kültür tuğlası, içerik olarak doğal taştan ayrılır. Sağlamlığı ve uzun ömürlü olması sebebiyle dekorasyonda ve mimari çalışmalarda sıkça kullanılır. Dekoratif ve estetik görünümü de tercih sebebi olmasında önemli rol oynamaktadır. Kişinin istek ve arzusuna göre belirlenebilen rengi de hemen hemen her ortama kolayca uyum sağlamasını kolaylaştırmaktadır. En popüler yapı malzemelerinden olan kültür tuğlasına her yıl rağbet daha da artmakta ve en ilgi çekici ürünlerden biri olma özelliğini daima korumaktadır.

Kültür Tuğlası Modelleri Nelerdir

Dekoratif tuğla sınıfına giren kültür tuğlası kendi içerisinde de belli sınıflara ayrılır. Farklı kullanım alanlarına göre farklı türleri mevcuttur. Barok, roman, granül, rüstik ve harman kültür tuğlası çeşitlerden bazılarıdır. Kültür tuğlasının türüne göre kullanılacak alan da değişkenlik göstermektedir. Dekorasyon ve mimaride kullanılan kültür tuğlası; evlere, ofislere, kafelere çok hoş ve estetik bir görünüm kazandırmaktadır. Kültür tuğlası, kalıba dökmek suretiyle şekil verilerek üretilir. Böylece döküldüğü kalıbın şeklini alır. Bu demektir ki kültür tuğlası, istenilen şekilde üretilebilir. En yaygın ve klasik şekilde olanı dikdörtgen formdaki olsa da, isteğe göre kare ya da farklı bir şekilde de üretimi gerçekleştirilebilir. Kültür tuğlası, tamamen kullanacağınız alana göre şekillendirip üretimi gerçekleştirilebilecek bir üründür. Uzun yıllardır sektörde edindiğimiz tecrübeler ile siz değerli müşterilerimizi en doğru mekânsal çözümler ile buluşturarak hizmet kalitemizi en üst seviyede sürdürmekteyiz.

Kültür Tuğlası Kullanım Alanları Nelerdir

Tek tek ve özel olarak tasarlanan kültür tuğlası modelleri, bulunduğu ortama otantik bir hava katmaktadır. Eskinin görüntüsünden hoşlananların sıklıkla tercih ettiği bu nostaljik görünüm, mekâna girer girmez kendini belli etmektedir. Ofislerde kullanılıp klas bir hava yaratılabileceği gibi evlerin tek ya da birkaç duvarında kullanılarak hoş bir dekorasyon da oluşturulabilir. Kullanıldığı kafe ve restoranlara da sofistike bir hava katan kültür tuğlası, mağazalar, eğlence merkezleri hatta spor salonu gibi akla gelebilecek her türlü kapalı mekânda kullanılabilir. Kullanıldığı mekânı yepyeni bir görünüme kavuşturan kültür tuğlası, yaygın olarak kiremit rengi tercih edilse de arzu edilen her renkte uygulanabilmektedir. Birinci sınıf kalite ile tüm mekanlara şıklık ve sağlamlık getiren kültür tuğlası, aynı zamanda ısı yalıtımını da sağlayarak iç mekânda aradığınız her şeyi sizlere sunmaktadır. Evinizin dilediğiniz bölgesinde ya da iş yerinizde tarihe bir yolculuk ve nostaljik bir hava yakalamak istiyorsanız, kültür tuğlası ile kaplama sizin için en doğru çözüm olacaktır.

Kültür Tuğlası Fiyatları

Kültür tuğlası, önceleri sadece ofis ve kafe tarzı mekanlarda tercih edilirken günümüzde gelişen mimari ve dekorasyon anlayışı ile birlikte evlerde de sıklıkla kullanılan ürünlerden biri konumuna gelmiştir. Kültür tuğlası, evlerde yarattığı hava ile mekanları daha dikkat çekici bir hale getirmektedir. Evin bir alanına nostaljik bir hava katmak için uygulanabileceği gibi sadece tek bir duvara da uygulanması mümkündür. İddialı seçimlerden uzak durup ufak bir değişiklik arıyorsanız yalnızca bir duvarınızı kültür tuğlası ile kaplamak doğru bir başlangıç olacaktır. Hem kendinizi hem ağırladığınız misafirleri mutlu edecek bu dekorasyon fikri ile bulunduğunuz ortamdan daha çok keyif alacaksınız. Mermer Dekoru ailesi olarak kültür tuğlası fiyatları içerisinde piyasadaki en uygun fiyatlarla sizlere hizmet vermekteyiz. Senelerin tecrübesi ile edindiğimiz bilgiler ışığında ürettiğimiz en kaliteli ürünleri en uygun fiyatlar ile sizlerle buluşturmaktayız. İnşaat sektöründeki senelerin deneyimi ile birinci sınıf kalite olarak imal ettiğimiz ürünlerimizin fiyatı, piyasadaki en ucuz dekoratif tuğla fiyatlarıdır. Gerek iç mekân gerek dış mekânda hoş ve farklı bir görünüm elde etmek için kullandığımız kültür tuğlası çeşitlerimizi sitemiz üzerinden inceleyebilirsiniz. İstekleriniz analiz edilerek en doğru hizmet ile ihtiyacınız karşılanacaktır. Kültür tuğlası ve diğer dekoratif tuğla çeşitlerimizi uygun, indirimli ve kampanyalı fiyatlar ile temin edebilirsiniz.

Mermer Dekoru © 2024 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır