Doğal Taş Üretim Fabrikasını Sizlerle Buluşturuyoruz,İndirimli Ürünler İçin Arayınız..

Ücretsiz Numune ve Katalog

Traverten Taş ve Mermer

Bu kategoride ürün bulunamadı.

 

Traverten Taş Fiyatları ve Mermer Modelleri

Traverten taş, genellikle doğada bulunduğu saf haliyle kullanılan, oldukça dayanıklı ve uzun ömürlü bir çeşit yapı malzemesidir. Renkleri genellikle kahverengidir. Açık ya da koyu tonlarda bulunabilen bu taşlar genellikle kahverenginin sıcak tonlarında bulunur. Travertenler ilk önce traverten ocaklarından çıkarılır. Daha sonra fabrikalarda şekillendirilir. Genellikle işlemler sırasında maddenin doğası bozulmadan muhafaza edilir. Kimyasallar ve renklendiriciler kullanılmadan şekil verilir. Travertenlerin şekillendirilmesinde ve kesilmesinde kullanılan farklı metotlar vardır. Farklı kesimlere göre materyalin dokusu da değişiklik göstermektedir. Delikli yapısından dolayı sağlam değilmiş gibi görünmesine rağmen aslında oldukça sert ve dayanıklı bir taştır. Tercihe göre bu doğal taşları daha da dayanıklı hale getirmek için çeşitli dolgu maddeleri ile içerisindeki boşluklar doldurulur.

Traverten Taşlar Nerede Kullanılır?

Traverten taşların en bilinen özelliklerinden biri kesinlikle kaymaz bir yapı maddesi oluşudur. Bu nedenle havuz kenarı, duşa kabin içi ve banyo yüzeyleri, iskeleler ve plaj alanları gibi ıslak yüzeylerde sıklıkla kullanılır. Uygun fiyatlı ve yüksek performansa sahip bu materyal en sık tercih edilen doğal taşlardan biridir. Bir diğer önemli özelliği ise oldukça sağlam ve dayanıklı olmasıdır. Duvarlarda ve kaplamalarda da sıklıkla tercih edilen traverten taşlar fiyat performans açısından oldukça başarılı materyallerdir. Uzun vadeli bir yatırım olacak olan traverten taş kaplamaları yıllar boyu güvenle kullanabilirsiniz. Çeşitli boy ve desenlerde kesilen traverten mermer ve taşlar dekorasyon amacı ile de sıklıkla kullanılmaktadır. Şık ve asil görünümü ile dekorasyonların tamamlayıcısı olarak da daima karşımıza çıkan ve üstelik son zamanlarda da popülerliğini giderek arttıran bir materyaldir.

Traverten Taşlar Nasıl Kullanılır?

Traverten taşlar dekorasyonlara şık bir görünüm sunarken aynı zamanda sağlıklı ve konforlu bir kullanım olanağı sağlar. Eğer direkt olarak su ile temas edecek bir yüzeyde kullanılacak ise materyalin içindeki boşluklar traverten tozları ile doldurulur. Aksi halde materyalde çatlamalar meydana gelebilir. Isıya ve neme karşı oldukça dayanıklı ürünlerdir. Daha uzun süreli kullanım ve aydınlık bir görünüm için sıvı cila ile kaplanabilir. Ancak bu tamamen sizin tercihinize bağlıdır. Traverten taş fiyatları ve mermer modelleri için en doğru adres Mermer Dekoru.

Mermer Dekoru © 2024 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır