Doğal Taş Üretim Fabrikasını Sizlerle Buluşturuyoruz,İndirimli Ürünler İçin Arayınız..

Ücretsiz Numune ve Katalog

Lavabo ve Kurna

Lavabo ve Kurna
Limit:
10 sonuçtan 1 ile 10 arası görüntüleniyor.

 

Lavabo ve Kurna Modelleri

Yaşam alanınızın en önemli bölümlerinden biri olan banyolarda özenle seçilmesi gereken en özel parçalardan biri lavabodur. Hem işlevsel olması hem göze hitap edecek güzellikte olması dikkat edilmesi gereken en önemli iki husustur. Temiz ve hijyenik olması da tabii ki her zaman en üst gerekliliktir. Bu nedenle lavabo seçerken materyali, türü, sağlamlığı ve kullanım ömrü gibi bilgilere dikkat edilmelidir.

Kurnalar ise, hamamlarda kullanılan lavaboya benzeyen fakat deliksiz olan lavabo çeşididir. İçerisine eklenen su, bir tas yardımıyla kullanılarak boşaltılır. Eskinin görünümünden hoşlanan ve banyolarında otantik bir görünüm isteyenler tarafından, günümüzde sıkça tercih edilen bir lavabo türüdür. Klasik lavabo yerine kullanılamayacağı için evinde küçük bir hamam yaratmak isteyen kişiler tarafından tercih edilmektedir. Mermer kurna modeli, kurnalar içerisinde en çok kullanılan, hamamlardaki otantik görünüme en çok benzeyen ve oldukça dayanıklı olan bir modeldir.

Lavabo Çeşitleri Nelerdir

Mermer Lavabo

Mermer taşı, yapıların birçoğunda kullanılan bir doğal taş çeşididir. İç ve dış mimaride çok fazla kullanım alanı vardır. İç mekân zeminler, duvar kaplamaları, basamaklar ve tezgahlar kullanımı en yaygın olanlarıdır. Sağlam yapısı ve dekoratif görünümü sebebiyle çok fazla kişi tarafından tercih edilmektedir. Günümüzde mermer görünümü çok yaygın olarak kullanılsa da, gerçek mermer taşı kullanımının verdiği etkiyi vermez. Estetik görünümünden dolayı özellikle lavabo ve banyolarda kullanımı çok tercih edilir. Mermer lavabo, kullanım ömrü, sağlamlığı ve kolay temizlenebilir yapısı sayesinde banyoların en gözde lavabo çeşitlerinden biridir.

Traverten Lavabo

Traverten, mermere göre delikli fakat oluşum aşaması olarak benzerlik gösteren doğal bir taştır. Genellikle krem ve bej renginde olur. Basamak, bahçe ve terasların döşemesi gibi kullanım alanları mevcuttur. Çoğunlukla lavabo ve banyolarda tercih edilir. Barındırdığı renk tonları, tercih edilmesinin en önemli sebeplerindir. Traverten lavabonun, soft ve göz yormayan tonları, banyo ile uyum sağlar ve dekorasyonu kolaylaştırır. Traverten lavaboların temizliği ve kullanımı, gerekli özen gösterildiği takdirde kolaydır.

Mozaik Lavabo

Mozaik; doğal taş, mermer ve traverten başta olmak üzere birçok doğal taşın küçük parçalar halinde kesilerek bir araya getirilmesi ile oluşturulan sanatsal bir çalışmadır. Farklı renkler kullanılarak dikkat çekici kombinasyonlar oluşturulabileceği gibi daha sade ve soft tasarımlar da yapılabilir. Mozaik lavabo, banyolarında farklılık arayanlar tarafından sıkça tercih edilen bir lavabo türüdür. Karışık görünümden dolayı minimal bir tarzı yansıtmaz fakat banyosunda iddialı ve dikkat çekici bir lavabo isteyenler için kesinlikle doğru seçimdir.

Lavabo Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Banyo için uygun lavaboya karar verirken dikkat edilmesi gereken ilk husus, banyonun ebatlarıdır. Lavaboyu verimli halde kullanıp banyonun kalanından da maksimum verim alabilmek için mekânın ölçülerine göre bir lavabo seçimi yapılmalıdır. Doğru seçimler yapıldığı takdirde hareket alanı da genişler.

Küçük bir banyo için lavabo seçimi yapılacaksa ve ayaklı bir lavabo tercih edilmek isteniyorsa, olabildiğince küçük bir set seçilmelidir. Doğru ve uygun ebatlarda ürünler seçildiğinde, banyo olduğundan daha geniş ve ferah duracaktır. Duvara monte edilebilen lavabo türleri de yerden kazanmak için sıkça tercih edilen modeller arasındadır. Geniş banyolar için ise çok fazla kısıtlamaya gerek yoktur. Elbette yine de banyoyu boğmayacak ve hareketi kısıtlamayacak lavabolar seçmeye dikkat edilmelidir.

Mermer Dekoru © 2024 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır